top of page

Відбулися зміни до порядків надання грантів за програмою єРобота

Оновлено: 8 лют. 2023 р.

Мікрогранти для малого та мікробізнесу будуть виплачуватися із ресурсів Фонду державного соціального страхування. Це забезпечить стабільність фінансування програми.


Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.


"Уряд продовжує вдосконалювати механізми підтримки українського бізнесу. Також мікрогранти, щодо яких у 2022 році прийнято позитивне рішення, виплатять із загального фонду державного бюджету”, ー Денис Шмигаль.

єРобота ー це шість грантових програм від Уряду для бізнесу. Подати заявку для отримання гранту можна з наступних напрямів:


1. Власна Справа ー програма мікрогранту до 250 тис. гривень, розрахована на тих, хто хоче почати і розвивати свій малий чи мікробізнес. Отримувач гранту зобов'язаний створити щонайменше одне робоче місце.

Види підприємств: для пошиття одягу, СТО, хімчистка, кав'ярня, пекарня, перукарня тощо.

2️. Новий рівень ー програма грантів для переробних підприємств до 8 млн грн.

Мета програми ー збільшити частку переробної продукції, зокрема в експорті. Отримувач гранту зобов'язаний створити до 25 робочих місць.

Кошти пропонують витратити на придбання обладнання для створення/збільшення виробничих потужностей переробних підприємств, зокрема виробництва меблів, будматеріалів, одягу, фурнітури, ліній металообробки, аграрної переробки.

3️. Свій сад ー програма грантів для створення або розвитку садівництва, або облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею 1-25 га.

Гранти надаються на умовах співфінансування – до 400 тис. грн за гектар, але не більше від 70% вартості проєкту висадження насаджень. Працевлаштування 6-10 постійних та 125-425 сезонних працівників, залежно від культури та площі насаджень.

4️. Своя теплиця ー програма грантів на розвиток тепличного господарства.

До 7 млн грн за 2 гектари, але не більше від 70% вартості проєкту. Кошти можна витратити на створення тепличного комплексу, закупівлю посівних матеріалів, закупівлю технічного обладнання.

Отримувач гранту зобов'язаний створити від 40 робочих місць.


І дві програми для підтримки інформаційних технологій ще у розробці: ІТ-стартап і Старт в ІТ.

5️. ІТ-стартап ー це гранти до 3,5 млн грн, можна витратити на зарплату працівників, оплату консультаційних послуг, купівлю обладнання, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, маркетинг.

6️. Старт в ІТ ー грант для отримання професії у сфері ІТ. Кошти на навчання в сертифікованих школах зможуть отримати українці, які не здобували формальну освіту та не мають кваліфікації / досвіду в галузі ІТ.


Оновлено:

З 1 лютого українці можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми “Власна справа”.


Про це повідомила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.


“Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проєкту через сайт Дія. Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту”, ー повідомили у Міністерстві.

"Програма “Власна справа” стартувала 1 липня 2022 року. У 2022 році відбулось 12 хвиль подачі заяв на отримання мікрогрантів, кожна з яких тривала 2 тижні. Загалом було видано мікрогрантів на 777 млн гривень", ー додають у Міністерстві економіки України.

Уряд запланував на програму мікрогрантів “Власна справа” 1,8 млрд грн у 2023 році, що дозволить видати українцям понад 7000 мікрогрантів на започаткування та розвиток бізнесу.

"Серед підприємців, які вже отримали мікрогранти за урядовою програмою єРобота минулого року, майже 30% працюють в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту, 20% - в сфері переробної промисловості, 13% - тимчасового розміщування й організації харчування. Найбільше грантоотримувачів було у Києві, Львові та Рівному", - повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону.





 
 
 

Comments


Контакти

04080, Україна, м.Київ,

вул. Кирилівська, буд. 82, оф.256

+380 67-401-26-98

bottom of page