top of page
Пошук

Відбулися зміни до порядків надання грантів за програмою єРобота

Мікрогранти для малого та мікробізнесу будуть виплачуватися із ресурсів Фонду державного соціального страхування. Це забезпечить стабільність фінансування програми.


Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.


"Уряд продовжує вдосконалювати механізми підтримки українського бізнесу. Також мікрогранти, щодо яких у 2022 році прийнято позитивне рішення, виплатять із загального фонду державного бюджету”, ー Денис Шмигаль.

єРобота ー це шість грантових програм від Уряду для бізнесу. Подати заявку для отримання гранту можна з наступних напрямів:


1. Власна Справа ー програма мікрогранту до 250 тис. гривень, розрахована на тих, хто хоче почати і розвивати свій малий чи мікробізнес. Отримувач гранту зобов'язаний створити щонайменше одне робоче місце.

Види підприємств: для пошиття одягу, СТО, хімчистка, кав'ярня, пекарня, перукарня тощо.

2️. Новий рівень ー програма грантів для переробних підприємств до 8 млн грн.

Мета програми ー збільшити частку переробної продукції, зокрема в експорті. Отримувач гранту зобов'язаний створити до 25 робочих місць.

Кошти пропонують витратити на придбання обладнання для створення/збільшення виробничих потужностей переробних підприємств, зокрема виробництва меблів, будматеріалів, одягу, фурнітури, ліній металообробки, аграрної переробки.

3️. Свій сад ー програма грантів для створення або розвитку садівництва, або облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею 1-25 га.

Гранти надаються на умовах співфінансування – до 400 тис. грн за гектар, але не більше від 70% вартості проєкту висадження насаджень. Працевлаштування 6-10 постійних та 125-425 сезонних працівників, залежно від культури та площі насаджень.

4️. Своя теплиця ー програма грантів на розвиток тепличного господарства.

До 7 млн грн за 2 гектари, але не більше від 70% вартості проєкту. Кошти можна витратити на створення тепличного комплексу, закупівлю посівних матеріалів, закупівлю технічного обладнання.

Отримувач гранту зобов'язаний створити від 40 робочих місць.


І дві програми для підтримки інформаційних технологій ще у розробці: ІТ-стартап і Старт в ІТ.

5️. ІТ-стартап ー це гранти до 3,5 млн грн, можна витратити на зарплату працівників, оплату консультаційних послуг, купівлю обладнання, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, маркетинг.

6️. Старт в ІТ ー грант для отримання професії у сфері ІТ. Кошти на навчання в сертифікованих школах зможуть отримати українці, які не здобували формальну освіту та не мають кваліфікації / досвіду в галузі ІТ.


Оновлено:

З 1 лютого українці можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми “Власна справа”.


Про це повідомила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.


“Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проєкту через сайт Дія. Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту”, ー повідомили у Міністерстві.

"Програма “Власна справа” стартувала 1 липня 2022 року. У 2022 році відбулось 12 хвиль подачі заяв на отримання мікрогрантів, кожна з яких тривала 2 тижні. Загалом було видано мікрогрантів на 777 млн гривень", ー додають у Міністерстві економіки України.

Уряд запланував на програму мікрогрантів “Власна справа” 1,8 млрд грн у 2023 році, що дозволить видати українцям понад 7000 мікрогрантів на започаткування та розвиток бізнесу.

"Серед підприємців, які вже отримали мікрогранти за урядовою програмою єРобота минулого року, майже 30% працюють в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту, 20% - в сфері переробної промисловості, 13% - тимчасового розміщування й організації харчування. Найбільше грантоотримувачів було у Києві, Львові та Рівному", - повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону.

Comments


bottom of page