top of page
Пошук

ЗАКОНИ, БІЗНЕС, ГРОМАДСЬКІСТЬ. ПРЯМУЄМО ДО EUROPEAN GREEN DEAL


О.Бондаренко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

Минулого тижня у Києві пройшла Міжнародна конференція “United for Justice. United for Nature” за участі влади та уповноважених представників Європейського Союзу з питань екології та захисту довкілля. Як ви розумієте, на заході головний фокус був спрямований на екологічний стан України через призму війни.

Нам було особливо цікаво почути виступ Олега Бондаренка, Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, адже саме цей профільний комітет задає законодавчий вектор розвитку країни у напрямку European Green Deal.

Перше, про що сказав пан Олег, це оновлення законодавства:

- Поступово проводяться реформи в сфері управління відходами;

- Проводяться реформи у сфері управління промисловими відходами;

- Запроваджуються новітні найбільш заощадливі практики в сфері використання природніх ресурсів.

На теперішньому етапі розвитку країни великий бізнес є абсолютно свідомим. Тобто бізнес знає про проблеми змін в кліматі; проблематику відносно вступу країни до ЄС і тих вимог, які покладатимуться в тому числі на бізнес. Єдине, що бізнес і до війни, і зараз хоче дещо відтермінувати ті наслідки, які будуть на нього покладені, а також хоче особливих умов для себе.

За словами Голови Комітету, бізнес можна зрозуміти, адже він значно постраждав під час війни, для підприємств були застосовані інші податки, інші вимоги, і зараз потрібно проаналізувати ефективніть таких кроків влади. З іншого боку, бізнес безумовно почав відкрито спілкуватися, зокрема, щодо впровадження 75-ої Директиви з питань промислових забруднень. І це призвело до того, на думку пана Олега, що влада отримала підтримку від бізнесу стосовно прийняття Закону про запобігання промисловому забрудненню.

Олег Бондаренко впевнений, що в інших сферах законодавці також досягнуть відкритого діалогу і це буде спільна перемога.

В свою чергу наша громадськість допомагає владі фіксувати та показувати те, що відбувається в Україні, і просувати адженду захисту довкілля і розуміння того, що Україна є частиною всього світу і має вплив на весь світ.

Також було озвучене цікаве запитання до пана Олега «Чого хочуть люди (наприклад, харків’яни): швидкого чи більш тривалого відновлення, але за екологічними стандартами?»

Відповідь пана Олега була наступна: «Зараз харків’ян бентежить лише питання як вижити. Це відверта правда. Але коли ми з харків’янами в спокійній атмосфері почнемо обговорювати питання відбудови, то безумовно харків’яни розуміють, що ті, хто виїхав з Харкова, мають повернутися в інше місто. Місто, яке буде ще більш зеленим, більш приязним для життя людей. Місто, яке має бути абсолютно європейським.»


コメント


bottom of page