top of page
Пошук

Запуск проєкту “RESET 2022: енергоефективні, зелені школи”.

В рамках Архітектурного руху “RESET” відбувся офіційний запуск проєкту “RESET 2022: енергоефективні, зелені школи”.


Ми мали честь сьогодні приймати на заході своїх однодумців, партнерів та друзів! У першій панелі нашого заходу відбувся діалог, який підтвердив бажання всіх учасників проєкту брати активну участь у створенні європейського, комфортного та безпечного середовища для навчання наших дітей. Тому тема цьогорічного RESET 2022 присвячена розробці проєкту ідей будівництва енергоефективних та екологічних навчальних закладів.

 

Олена Шуляк, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України, презентували позитивні зміни в законодавстві, які допоможуть архітекторам та громадам проєктувати та будувати навчальні заклади за новими будівельними нормами й стандартами: енергоефективними, екологічними та інклюзивними. Іма Хренова-Шимкіна, директорка Проєкту «Просування енергоефективності та імплементація директиви ЄС в Україні» GIZ, наголосила про важливість обміну досвідом між німецькими експертами у сфері енергоефективності та архітектурним середовищем, громадами для досягнення енергонезалежності нашої держави. Олександр Слобожан, підкреслив важливість для громад створювати простір, у якому хочеться жити і будувати своє майбутнє. А, досвід компанії Екософт, яку представляв на заході Андрій Мітченко, головний виконавчий директор компанії ТОВ «НВО «Екософт», свідчить, що не тільки використання енергоефективних будівельних матеріалів впливає на статус школи майбутнього, а і створення системи нового мислення наших дітей у формуванні свідомості розумного споживання ресурсами, зокрема, створення культури економного споживання питної води.


Ми отримали повну підтримку Національної Спілки Архітекторів України в організації та проведенню архітектурного конкурсу RESET 2022, за що ми їм дуже вдячні та познайомили всіх учасників проєкту с Журі конкурсу. У цьому році членами нашого журі стали Анна Бондар, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Маріо Бодем, співзасновник компанії "ING + ARCH", радник з енергетики ТАЄ, ВАFA та DENA; Євген Плащенко, генеральний директор Директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад та територій України; Олег Пікущенко, віцепрезидент, голова Архітектурної палати НСАУ; Ольга Подушкіна, директорка та ГАП власної архітектурної майстерні FPA-architect, голова комісії з авторського права та професійної етики НСАУ, голова експертної комісії Архітектурної палати НСАУ. Учасники другої панельної дискусії визначили інструменти розвитку архітектури в територіальних громад на принципах зеленого будівництва та наголосили на важливості проведення архітектурних конкурсів, як єдиного демократичного інструменту ухвалення рішення в територіальних громадах.

Наталія Дюжилова, віцепрезидент ГС «Бізнес за Партнерство», модерувала панель, під час якої всі учасники дискусії проаналізували питання щодо ролі держави, органів місцевого самоврядування, міжнародних партнерів та бізнесу у будівництві сучасних, енергоефективних та екологічно безпечних навчальних закладів. З доповідями в обговоренні виступили: Геннадій Фаренюк, директор державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», Іван Фурсенко, радник виконавчого директора Асоціації міст України із сільських територій, Антон Коломійцев, головний архітектор міста Львів, Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива Планета» та Лариса Старожик, директорка Бучанського ліцею №1.


Сьогодні ми обговорили важливі теми, які турбують наше суспільство: про успішно реалізовані архітектурні пілотні проєкти, обмінялися досвідом про проведення архітектурних конкурсів, і, надважливу тему енергоефективного та зеленого будівництва навчальних закладів. Запрошую всіх причетних створювати образ сучасної України, привабливої і зручної для життя кожного українця!


Організаторами проєкту виступають Громадська Спілка «Бізнес за партнерство» та Всеукраїнська Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Захід відбувається за підтримки: Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства енергетики України, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, Національної спілки архітекторів України та Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій.

При партнерстві: ТОВ "НВО «ЕКОСОФТ", ТОВ "МКМ ГРУП" та ТОВ "Клінкер Проф".


Comments


bottom of page