top of page
Пошук

НА ЧОМУ БАЗУЄТЬСЯ ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ. УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ


Що перше спадає на думку, коли ми чуємо слово «енергоефективність»? Енергозберігаючі LED-лампи та сонячні батареї? Насправді, дане поняття набагато ширше та поділяється на два типи: побутовий та промисловий.


Для нашої країни дана тема не нова, але саме зараз (з відомих нам причин) вона набула неабиякої актуальності. Грамотне використання енергетичних ресурсів стало не лише питанням економії, а й має прямий вплив на функціонування держави, існування бізнесу і життя соціуму.


В 2011 році наша країна стала членом Енергетичного співтовариства. На думку Співтовариства, Україні вдалося просунутись у впровадженні європейських принципів в сфері електроенергії, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Найбільшим проривом стала синхронізація електроенергетичної мережі України з енергосистемою континентальної Європи, що частково стало можливим завдяки прогресу країни в імплементації законодавства ЄС у сфері електроенергетики ще до початку повномасштабної війни.


В жовтні 2021 року Президент України підписав Закон України «Про енергетичну ефективність», в якому сам термін означає кількісне співвідношення між роботою, послугами, товарами або енергією на виході та витраченою енергією на вході. Іншими словами, оптимальна енергетична ефективність досягається завдяки створенню сприятливих умов для мінімізації затрат та максимізації результативності. В цій ситуації держава виступає стимулюючим фактором, що задає вектор руху у бік енергоефективності, а безпосередніми реалізаторами є бізнес та суспільство.

Сьогодні нашим пріоритетом має стати прийняття довгострокової стратегії реконструкції житлового фонду з урахуванням стандартів енергоефективності та ефективного централізованого теплопостачання. Оскільки така стійка основа може стати чудовим підґрунтям, в тому числі, для майбутніх інвестицій у цей сектор та відновлення країни в цілому.


До речі, пілотний проєкт з обміну старих ламп розжарювання допоміг забезпечити понад 3,5 млн українських домогосподарств енергозберігаючими LED-лампами та потенційно знизити навантаження на енергосистему. Чим більше таких проєктів ми втілимо в життя, тим міцнішою стане наша енергетична стійкість та зросте енергонезалежність.

Kommentare


bottom of page