top of page
Пошук

Президентка Європейської Комісії передала українській звіт про рівень законодавства України

У рамках візиту до України Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн передала українській стороні звіт про рівень наближення законодавства України до актуального права ЄС та спроможність України взяти на себе зобов'язання, пов'язані з членством в Євросоюзі.


Законодавство України у сфері енергетичної політики отримало одні з найвищих оцінок.


Зі звіту:

“У сфері енергоефективності в Україні прийнято кілька важливих основних законодавчих актів, включаючи Закон України “Про енергетичну ефективність”, який значною мірою узгоджується з Директивою ЄС про енергоефективність.


Обов'язковість енергоаудиту для великих компаній забезпечується законом, хоча штрафних санкцій за порушення поки не передбачено. Державні та муніципальні органи враховують передову практику ЄС про місцеве енергетичне планування”.


Державний Фонд Енергоефективності України став ефективним інструментом підтримки енергоефективності житлових будинків завдяки своїй довгостроковій спрямованості, а також прозорому корпоративному управлінню, системі моніторингу та перевірки. З моменту запуску (вересень 2019) теплова реновація була повністю або майже повністю завершена для понад 200 багатоквартирних будинків, понад 650 проєктів

в підготовці.


Що можна покращити? У звіті звертають увагу на деякі невідповідності, пов’язані з транспозицією ( поняття адаптації європейського законодавства в Україні). Директиви 2010/31/ЄС та Директиви 2018/844 вимагають додаткової уваги (наприклад, щодо перевірок інженерних систем, диференціації сертифікації та енергетичного аудиту для будівель).


Законодавство України значною мірою узгоджено з директивою ЄС щодо енергетичного маркування та директиви про еко-дизайн.


Станом на червень 2022 року найнижчі оцінки отримали законодавства в питаннях стандартів фінансового контролю, вільного переміщення працівників, інтелектуальної власності, соціальної політики, захисту довкілля та клімату.


На середній рівень оцінено нормативно-правову базу у сфері вільного переміщення товарів, цифрової трансформації та медіа, економічної та монетарної політики, науки й досліджень.


У сфері надання цифрових послуг населенню та бізнесу Україна перебуває на прогресивному рівні.
Comments


bottom of page