top of page
Пошук

Підвищення попиту на енергоефективні рішення в Україні та ЄС


У відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну та енергетичний шантаж ворога, стратегічно важливим є шлях до енергетичної незалежності, яким йдуть Україна та ЄС. Одна із головних складових цього напряму – розвиток сфери енергоефективності.

На жаль, енергетичні війни та кризи, що розгортаються сьогодні у світі, стають чи не найбільшим стимулом для підвищення попиту на енергоефективні рішення. Адже це один із шляхів оптимізувати енергоспоживання та розв'язувати питання із забезпеченням доступу суспільства до енергії.

Продовжувати збільшувати попит на енергоощадні заходи рекомендує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

«Заходи з підвищення енергоефективності будуть швидше реалізовуватися завдяки зосередженню уваги на підвищенні попиту на енергоефективні товари та послуги, а також в разі забезпечення більшого рівня ринкової активності», - йдеться у 3-му із 10 стратегічних принципів для розвитку сфери енергоефективності, оприлюднених МЕА.

«Заощадження енергії є найшвидшим і найдешевшим способом подолання поточної енергетичної кризи. Зменшення споживання енергії знижує високі рахунки домогосподарств і компаній в короткостроковій і довгостроковій перспективі, а також скорочує імпорт російського викопного палива», - зазначено у плані «REPowerEU», представленому Єврокомісією.

Україна продовжує активно імплементувати європейські директиви, розробляючи законодавче підґрунтя для сучасних інструментів у сфері енергоефективності. Серед них – проведення енергоаудиту та впровадження систем енергоменеджменту.

Водночас щоб стимулювати запуск проєктів у цій сфері, як на державному, так і на місцевому рівнях впроваджуються різні програми підтримки. До прикладу, Фонд енергоефективності для ОСББ, механізм енергосервісу для модернізації об’єктів бюджетної сфери, співфінансування енергоефективних заходів із місцевих бюджетів тощо.

Дотримання вимог затверджених технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування сприятиме поширенню використання саме енергоефективної техніки і обладнання в Україні.Comments


bottom of page