top of page
Пошук

Підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо започаткування енергетичного партнерства

1 лютого 2023 року Міністерство енергетики України та Федеральне міністерство клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрійської Республіки уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо започаткування енергетичного партнерства у сфері енергетичного переходу та відновлюваних джерел енергії.

Про це повідомив Прес-центр Міненерго.

Документ у Києві підписали очільники відповідних міністерств Герман Галущенко та Леоноре Гевесслер у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Австрія Александра Ван дер Беллена.


Меморандум розроблено для врегулювання питань у сфері імплементації енергетичного переходу та розгортання відновлюваних джерел енергії. Пріоритетами майбутнього енергетичного партнерства сторони визначили обмін досвідом енергетичного переходу, розгортання та використання відновлюваного водню, екологічно чистих біогазу та біометану.


Крім того, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Леоноре Гевесслер підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони навколишнього природного середовища. Документ має створити умови для розвитку й налагодження співпраці України та Австрії в екологічній сфері щодо наслідків для довкілля, екосистем та здоров’я людей, спричинених війною. Серед головних напрямків співпраці Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України визначає:

  • створення регіональних центрів порятунку та реабілітації диких тварин, що постраждали від війни;

  • реалізація пілотних проєктів зі створення системи спостережень за станом атмосферного повітря;

  • обмін досвідом щодо імплементації європейських директив у сфері навколишнього середовища.


У Прес-офісі Президента України підкреслили:

“Це ще один крок у межах імплементації права Євросоюзу (acquis) та наближення України до членства в ЄС”.

Comments


bottom of page