top of page
Пошук

Термомодернізація ЖДНЗ №6 в місті Житомир

17 березня 2023 року відбувся престур для журналістів та медійників у Житомир на тему: «Кліматично-нейтральне майбутнє Житомира. Зелений перехід міста на 100% ВДЕ до 2050р».


Організатори: Громадська Спілка "Бізнес за партнерство" в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

У рамках престуру журналісти відвідали два термомодернізованих обʼєкти: Житомирський дитячий навчальний заклад №6 (термореновація в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира» за фінансової підтримки Північної Екологічної Фінансової Корпорації NEFCO та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Е5Р) та Житловий будинок ОСББ «Вулик-21» (термомодернізація в рамках програми «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності»).


Термомодернізація ЖДНЗ №6


У ЖДНЗ №6 наразі виховується 224 дитини, 13 вікових груп. Заклад побудовано у 1968 році, термореновація почалась у 2014 році. Представників ЗМІ зустріла завідувачка закладу Тетяна Казмерчук. Вона розповіла про процес модернізації:

“Спершу утеплили дах, далі утеплили фасади мінеральною ватою на 10 см. По всьому периметру розкопали цоколь, і на глибині 1,5 метри затягнули гідроізоляцією. Таким чином утеплили весь фундамент, і вже тоді заклеїли плиткою. Замінили вікна, вхідну групу дверей та встановили індивідуальний тепловий пункт, який розмежовує однакову температуру по всьому приміщенню.У підвальному приміщенні утеплили підлогу. Таким чином заклад затягли “в шубку”: якщо раніше температура взимку була на рівні +16-17 градусів, зараз вона стабільно тримається на рівні +21-22 градусів тепла”.


Енергоефективне укриття

Як і у більшості закладів в Україні, підвальне приміщення до повномасштабного вторгнення не використовувалось. У 2022 році, перед початком навчального року, укриття утеплили, встановили вентиляцію, зробили суху підлогу. В укритті є санвузол, а для кожної вікової групи розроблено власний куточок, де діти можуть перечекати повітряну тривогу. Є два повноцінних входи/виходи та два евакуаційних виходи-вікна.


Як повідомив мер міста Сергій Сухомлин на пресконференції у рамках престуру, у Житомирі з 2014 року термомодернізували 18 дитсадків і 6 шкіл. У результаті термомодернізації вдалось досягти суттєвого зниження споживання теплової енергії (на 55-60% від очікуваного споживання). У місті проводиться низка процесів термомодернізації та енергоефективного будівництва. Зокрема, відбувається будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативному паливі та відходах. У місті працює сміттєпереробний завод, реконструюють водоканал та теплокомуненерго. Житомир удвічі скоротив використання газу, а до 2050 року місто планує перейти на 100% ВДЕ.


Автор: Завадецька Ангеліна

Довідка:

Організатори проєкту: Громадська Спілка "Бізнес за партнерство" в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

Проєкт реалізується за підтримки: Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство освіти і науки України, Держенергоефективності.

При партнерстві: Національна Спілка Архітекторів України, Національна спілка журналістів України, Асоціація міст України, Конфедерація будівельників України.


댓글


bottom of page