top of page
Пошук

Цікаві “зелені” архітектурні ініціативи

ArchDaily — архітектурне онлайн-видання опублікували переможців конкурсу «Будівля року — 2023». Серед переможців є цікаві “зелені” архітектурні ініціативи.


1. ✅The Plus, Vestre.

Архітектори: BIG Bjarke Ingels Group.Вражаюче виробництво посеред лісів. Лише за 18 місяців Vestre, один із провідних скандинавських виробників екологічно чистих меблів завершив будівництво найбільш екологічно чистої меблевої фабрики у світі ー The Plus. Інвестиція в розмірі майже 300 мільйонів норвезьких крон (більше 29 мільйонів доларів США) робить The Plus найбільшою інвестицією в норвезьку меблеву промисловість за останні десятиліття.


Фабрика має всі можливості отримати найвищий екологічний рейтинг BREEAM. За допомогою цього проєкту Vestre прагне показати, що промислове підприємство може бути глобальним новатором в екологічній сфері.


Будівля споживає на 60% менше енергії, ніж традиційні фабрики, а викиди парникових газів нижчі на 55%. На зеленому даху розташовано близько 900 сонячних панелей, які вироблятимуть приблизно 250 000 кВт/год відновлюваної енергії на рік. Крім того, фабрика повторно використовуватиме 90-95% води.

2. ✅ Shanghai Suhe MixC World. Архітектори: Kokaistudios.


У 2016 році архітектурну студію Kokaistudios запросили взяти участь у конкурсі на підземний торговий центр. Студія вирішила представити абсолютно новий громадський простір у місті: зелену територію на березі річки Сучжоу в Шанхаї з культурними та розважальними закладами, що включає підземну комерційну зону. Забудовник CRLand віддав перевагу баченню Kokaistudios.

Входи до підземного комерційного приміщення частково засаджені рослинами, та з випадковими місцями для відпочинку вздовж свого маршруту нагадують пологі схили долини чи східчасті чайні поля.


3. ✅Токійський інститут технологій Hisao & Hiroko Taki Plaza

Архітектори: Kengo Kuma & Associates.

Зовні будівля ступінчастої форми з зеленим ландшафтом. Так звана “зелена долина” служить новою зоною для активностей студентів.


4. ✅Valley Towers, Амстердам, Нідерланди. Архітектори: MVRDV


Цю багатоповерхівку назвали маніфестом зеленого міста та найкращим новим хмарочосом у світі. Valley — це спроба повернути озеленення в офісний район Amsterdam Zuidas. Поверхня з гладкого дзеркального скла вписується в контекст ділового району. Усередині будівля має зовсім інший, природний вигляд, ніби скляний блок розсипався, щоб відкрити скелі з природного каменю та рослин.

Для ландшафту використали близько 13 500 молодих рослин, кущів і дерев.


5. ✅Штаб-квартира BEEAH Group у Шарджі, ОАЕ.

Архітектори: Zaha Hadid Architects (ZHA).


Штаб-квартира працює на сонячних батареях і оснащена технологіями для роботи за стандартами LEED Platinum. Панелі, армовані скловолокном, зменшують сонячне випромінювання, а охолодження плити та скла регулюють температуру всередині для комфорту. Водоочищення на місці фільтрує стічні води, а сонячна електростанція заряджає акумуляторні батареї Tesla, щоб задовольнити потреби будівлі в енергії.

Підбірку підготувала Ангеліна Завадецька


Comments


bottom of page