top of page

Архітектурний конкурс "RESET 2022. Енергоефективні, зелені школи"

"Reset 2022. Енегроефективні, зелені школи" присвячений пошуку, популяризації та впровадженню нових архітектурних рішень, які пов'язані з енергоефективним та зеленим будівництвом.

Завдання конкурсу:

Нове будівництво закладу загальної освіти (з можливістю використання, як
опорного закладу освіти)- школи I-III ступенів №2, розташованого за адресою:
вул. Грушевського, 1, м. Новгород-Сіверський, Чернігівської області.

За рішенням журі переможцем став Авторський колектив Архітектурна студія “BORODKIN architects”.

Журі відзначили високий рівень проєкту: автори продемонстрували якісне архітектурне рішення як уособлення нових сучасних тенденцій в архітектурі освітніх закладів та сучасне композиційно-планувальне рішення з використанням вільних відкритих просторів (атріумів), яке спонукатиме учнів більше спілкуватися та комфортно почуватися в будівлі школи.

Крім того, автори врахували енергоефективні планувальні рішення та вдало вирішили одне з ключових завдань конкурсу 一 винайшли нові підходи у проєктуванні закладу освіти з актуальністю на майбутнє.

“Думка архітектора” - серія інтерв’ю з переможцями архітектурного конкурсу «RESET 2022»

Заохочувальною премією відзначено проєкт Авторського колективу ТОВ "ГРАФІТ ПРО".

На думку журі, цей проєкт має цікаве рішення внутрішнього дворика, як безпечного місця відпочинку школярів. Журі зауважили наявність меморіальної стіни, як місця пам’яті, а також незвичайне рішення саду-оранжереї.

“Думка архітектора” - серія інтерв’ю з переможцями архітектурного конкурсу «RESET 2022»

Заохочувальною премією відзначено Авторський колектив Проєктна організація "Проспект-Проєкт". 

Журі зазначило, що вдалим є рішення компактної будівлі школи з прагматичним плануванням, яке має дати додатковий ефект енергоефективності та економічності. Також журі вказали на сучасний підхід до об’ємно-планувальних рішень та аналітичний підхід авторів проєкту до поставлених завдань.

“Думка архітектора” - серія інтерв’ю з переможцями архітектурного конкурсу «RESET 2022»

Членами журі стали:

Бондар Ганна, архітектор, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;

Плащенко Євген, архітектор, генеральний директор Директорату просторового планування територій та архітектури Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України;

Подушкіна Ольга, архітектор, голова комісії з авторського права та професійної етики Національної спілки архітекторів України; голова експертної комісії Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України; директорка та ГАП власної архітектурної майстерні FPA-architect;

Пікущенко Олег, архітектор, віцепрезидент Національної спілки архітекторів України, голова Ради Чернівецького регіонального відділення Архітектурної палати України Національної спілки архітекторів України;

Аранчій Дмитро, архітектор, засновник архітектурної майстерні Aranchii Architects;

Людмила Ткаченко, міська Голова, Новгород-Сіверська міська територіальна громада;

Олександр Сердюк, начальник відділу містобудування та архітектури Новгород-Сіверської міської ради, головний архітектор міста.

Жанна Пацьора, президент ГС «Бізнес за партнерство» поділилась:

«Цей конкурс стане першим прикладом поєднання архітектурних рішень з “зеленим” будівництвом на засадах енергоефективності.

Не дивлячись на короткий час для підготовки та складні умови в Україні, сильні архітектурні студії приділили увагу нашому конкурсу».

Довідка:

Архітектурний конкурс «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи» є частиною проєкту «EE-JUMP – енергоефективність для освітян, журналістів, муніципалітетів від професіоналів».

Організатор: Громадська спілка «Бізнес за партнерство» в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Німецькою урядовою компанією GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

Проєкт реалізується за підтримки: Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерствf освіти і науки України.

При партнерстві: Національна Спілка Архітекторів України - НСАУ, Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Асоціація міст України, Конфедерація будівельників України.

25

архітектурних студій

3

переможця

bottom of page